УТЕПЛЕННЯ ПОКРІВЛІ
Перед початком робіт по утепленню дахів важливо правильно вибрати матеріал, визначитися з його властивостями і характеристиками. Через покрівлю відбувається найбільша втрата тепла будівлі, і якщо на нижніх поверхах це мало помітно, то на обігрів верхніх завжди потрібно більше енергії. Для вирішення проблеми можна провести утеплення мансарди зсередини з використанням мінеральної вати.
Різновиди матеріалу
Основні види мінеральної вати - це базальтова вата і скляна. Кожна має свої властивості, плюси і мінуси.
Базальтова вата
Базальтову вату виробляють з гірської породи габро-базальт. У неї спеціально додають карбонатні породи, що дозволяє регулювати модуль кислотності. Матеріал більшої кислотності стійкіше до дії вологи, довговічніше. Додавання в базальтову вату сполучних: бітумних, синтетичних, композитних, бентонітових глин - скріплює між собою волокна, допомагає надати потрібну форму.
Скловата
Скловата - це мінеральний матеріал, для виготовлення якого використовується сировина, що застосовується у виробництві скла, а також відходи, склобій. Властивості скловати відмінні від базальтової, її товщина 3-15 мкм, а довжина більше базальтової в кілька разів. Тому плити скловати більш пружні, мають більшу міцність, стійкі до вібрацій. Скловата протипожежні, витримує до 450 ° C.
Незважаючи на всі переваги скловати, є один суттєвий недолік, який знижує популярність її застосування. При укладанні цього матеріалу утворюється безліч дрібних частинок, шкідливих для здоров'я. Тому монтаж виробляють в спеціальному одязі, взутті, захисній масці. Очистити їх після роботи не вийде, потрібно буде викидати.
Методи теплоізоляції
Залежно від того, який елемент конструкції будівлі ізолюють, можна виділити 2 способи утеплення даху зсередини.
Теплоізоляція перекриття
Перший варіант - це утеплення перекриття. Спосіб недорогий, дуже простий у виконанні. Полягає в укладанні вати на бетонні плити підстави або, в разі дерев'яного перекриття, між елементами конструкції. Підійде будь-який вид мінеральної вати, навіть м'яка і гранульована. Укладання проста, не потрібно обходити крокви, як при утепленні скатів даху, можна легко заповнити всі просвіти, щілини.
Теплозахист скатів
Другий варіант - це утеплення схилів даху. Якщо приміщення на горищі не експлуатується, то такий варіант невигідний економічно. Набагато збільшується витрата матеріалів, потрібно більше часу через обходу крокв і додаткового кріплення мінвати.
Утеплення схилів може бути вироблено двома способами: поверх відкритих крокв або між ними. При першому варіанті дерев'яні балки залишаються видимими всередині приміщення і несуть додаткову декоративну функцію.
Послідовність робіт
Незалежно від того, який саме метод утеплення мінеральною ватою використовується, загальний алгоритм дій наступний: підготовка поверхні, гідроізоляція, монтаж утеплювача, укладання пароізоляції, обшивка.
Підготовчі заходи
Перед тим як починати роботу по теплоізоляції, утеплять поверхню потрібно підготувати. Конструкцію оглядають, при необхідності усувають виявлені дефекти, очищають від бруду і сміття. До підготовчих робіт можна віднести і розрахунок кількості матеріалу.
Товщина утеплювального шару повинна вийти не менше 15-20 см, тому при виборі вати меншої товщини її потрібно буде укласти в два шари.
Гідроізоляція
Для захисту покрівлі від вологи на утеплять поверхню виробляють установку гідроізоляції. Її укладають внахлест, закріплюючи степлером і проклеівая стики скотчем.
Важливо встановити гідроізоляційну мембрану так, щоб між нею і утеплювачем залишався вентиляційний зазор, а матеріал переховував повністю всю кроквяну систему і трохи заходив на стіни. Потім поверх ізоляції до крокв прибивається решетування з рейок, яка закріпить матеріал і забезпечить вентиляційний зазор. Всі дерев'яні елементи конструкції краще обробити спеціальним антисептичним засобом.
Укладання утеплювача
Після установки гідроізоляції можна приступати до монтажу утеплювача. Для цього мінеральну вату розрізають на шматки приблизно на 5 см ширше, ніж відстань між кроквяними балками. Тоді після укладання матеріал розправиться і краще заповнить простір. Монтаж мінеральної вати повинен проводитися таким чином, щоб матеріал максимально щільно прилягав до балок і не залишалося зазорів.
Облаштування пароізоляції
Після укладання утеплювача необхідно провести його захист від водяної пари, що надходить зсередини приміщення. Якщо цього не зробити, мінеральна вата поступово намокне і втратить свої теплоізоляційні властивості. Тому поверх утеплювача встановлюють паробар'єр. В якості пароізоляції використовують спеціальні фольговані матеріали, поліетиленові плівки або руберойд.
Для герметичності пароізоляцію укладають з перекриттям шарів, шви проклеюють. Фольгірованние паробарьери важливо встановлювати металізованої стороною всередину мансарди. Фіксують конструкцію дерев'яними рейками, на які згодом кріплять обшивку (вагонку або гіпсокартон).
03:17