УТЕПЛЕННЯ ПІДЛОГИ

Утеплення підлоги ефективно знижує тепловтрати в приміщеннях, зберігаючи комфорт, допомагає забезпечити сталість температури і уникнути появи зайвої вологості, конденсату та інших негативних впливів навколишнього середовища. При виборі теплоізоляції для підлоги обов'язково враховують конструктивні особливості будови (дерев'яні, монолітні, залізобетонні, збірні і інші підстави статі) і умови подальшої експлуатації приміщень.

Сьогодні виробники пропонують великий вибір різних технологій для комплексного утеплення підлоги для будь-яких поверхонь і покриттів. Розглянемо основні з них.

Утеплення підлоги скловолокном або мінеральною ватою
 


Скловолокно і мінеральна вата мають гарну звуко і теплоізоляцією. Рулони або мати матеріалу використовують при одношаровому утепленні статі. Гнучкі мати мають підвищену міцність і пружністю. Мінеральну вату і скловолокно використовують в якості теплоізоляції підлоги в дерев'яних конструкціях (лагах), а також укладають під чорнову підлогу.

До недоліків матеріалів відносяться: великий обсяг конструкції по висоті (з огляду на товщину матеріалу і організацію подальшої конструкції дерев'яних лаг), низька механічна міцність і високу водопоглинання (мінеральна вата стискається при попаданні вологи і втрачає свої властивості). Скловолокно вбирає в два рази менше води, ніж мінеральна вата, і після висихання не втрачає своїх властивостей.

Утеплення підлоги Піноплекс або пінополістиролом



Пінополістирол і Піноплекс відрізняються високою теплоізоляцією, доступною вартістю і тривалим терміном експлуатації. Ці матеріали застосовують для утеплення бетонної підлоги над підвалом, по грунту, для балконів, а також при облаштуванні теплих підлог.

Утеплення підлоги напиленням пінополіуретану

 



Напилювана теплоізоляція - швидкий і економічний метод утеплення підлоги по будь-якій поверхні (дереву, бетону, старому покриттю з кераміки і т.д.). Матеріал не вимагає додаткової паро і гідроізоляції, відмінно підходить для додаткової теплоізоляції фундаменту і цокольній частині будівлі. Напилювана поверхня має низький коефіцієнт водопоглинання.

До недоліків цієї технології відносяться: обмежена доступність застосування через неможливість самостійного нанесення матеріалу, складність і дорожнеча подальшої фінішної обробки.

Утеплення підлоги гіпсоволокно



Гіпсоволокнисті листи ( «суха стяжка»), універсальна швидка технологія утеплення підлоги з мінімальною товщиною (близько 20-25 мм). У підсумку виходить рівне покриття під будь-яку фінішну обробку, сумісний з електричним теплою підлогою. До очевидних переваг використання утеплення підлоги з гипсоволокна відносять: швидкість монтажу (за один день можна облаштувати від 30 до 50 кв. М. Стяжки і на наступний день укладати фінішне покриття) і застосування по будь-якій поверхні основи підлоги (дерево, бетон, стара облицювання, метал і т.д.).

До недоліків цієї технології відносяться: відносна дорожнеча матеріалів, складність самостійного облаштування «сухий стяжки» і обмежена доступність придбання матеріалу (гипсоволокна).

Утеплення підлоги керамзитом

 



Мабуть, самий старий і перевірений спосіб утеплення. Керамзит володіє хорошими теплоізоляційними властивостями, при цьому може поглинати надлишки вологи не втрачаючи своїх якостей.

До недоліків можна віднести тільки необхідність влаштування керамзитового шару не менше 10-20 см для створення достатньої теплоізоляції.

 

Вибір технології для утеплення підлоги
Перед вибором певної технології утеплення підлоги необхідно ретельно проаналізувати вихідні умови об'єкта. Слід врахувати тип підстави (дерево, бетон, комбінована поверхня, метал і т.д.), проаналізувати допустиму висоту конструкції утеплення, включаючи чорнову і чистову обробку, звернути увагу на показники подальшої експлуатації приміщень (рівень вологості, температурний режим і його перепади протягом певного періоду часу) і інші важливі обставини і нюанси.

09:13

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra in dui sit amet consequat.

- John Doe, creative director

Praesent vestibulum commodo mi eget congue. Ut pretium vel lectus vel consectetur.

- John Doe, creative director

Etiam quis aliquam turpis. Etiam in mauris elementum, gravida tortor eget, porttitor turpis.

- John Doe, creative director

Lorem ipsum
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat. Curabitur pharetra dictum lorem, id mattis ipsum sodales et. Cras id dui ut leo scelerisque tempus. Sed id dolor dapibus est lacinia lobortis.
Learn more